HMI ve SCADA Uygulamaları Geliştirme

Üretim tesislerinin otomatik çalışmasına yönelik, müşteri talepleri doğrultusunda otomasyon uygulamaları geliştirmekteyiz. Sunduğumuz profesyonel SCAA yazılım çözümleri sayesinde; veri takibi, cihaz kontrolü ve raporlama ihtiyaçlarınızı daha efektif karşılamanızı sağlıyoruz.

Projelerde kullanılacak teknolojilere, müşterimiz ile birlikte karar vermekteyiz. Çeşitli teknolojilerde geliştirme yapabildiğimizden, her birinin olumlu ve olumsuz yönlerini müşterimize açıkladıktan sonra projenin önceliklerine göre seçim yapmaktayız. Farklı PLC’lerle, SCADA yazılımlarıyla ve veritabanlarıyla uygulama geliştirebilmekteyiz. Uygulamalarımızı kodlarıyla birlikte teslim ediyor, sistem mimarisini gerektiğinde kurum yetkilileri tarafından erişilebilir ve aksiyon alınabilir basitlikte ve esneklikte kuruyoruz.

Makinelerdeki PLC’ler ile veriler okunmakta, yerel veya uzak birden çok kaynaktan veri alınmakta, veri tabanına yazılmaktadır. Geliştirdiğimiz SCADA yazılımı üzerinde, verilerin görselleştirilerek gerçek zamanlı izlenmesi, analizi ve kontrolü sağlanmaktadır. Sistemlerimizde; erişilebilirlik, ölçeklenebilirlik, kullanım kolaylığı, SSL tabanlı iletişim ile yüksek güvenlik ve zengin animasyon seçenekleri gibi özellikler öne çıkmaktadır. Nokta sayısının yüzbinin üzerine çıkması durumunda bile sistem performanslı çalışmaktadır.

İnsan-makine arayüzü (HMI) yazılımı aracılığıyla, her türlü rapor; tablo ya da grafik olarak sunulmaktadır. Makinelerin çalışıp çalışmama durumları, bağlantı kontrolleri, alarm ve uygunluk gösterimleri belirtilmekte, gerçek zamanlı grafik ve trend çizimleri ile cihazlarla doğrudan etkileşim kurulabilmektedir. Birden çok konum tek bir ekranda görüntülenebilmekte, konum ayrıntıları için yakınlaştırma yapılabilmekte, görsel analiz için iki boyutlu (XY) ve üç boyutlu (3D) grafik kullanılabilmektedir. Makinelerden gelen veriler eşik değerlerin dışına çıktığında, ilgili kişilerin uyarılmasına yönelik SMS, mobil bildirim, E-posta veya sesli arama gibi yöntemler kullanılarak alarm oluşturulabilmektedir.

Makine Öğrenmesi ve Büyük Veri çözümlerimiz ile toplanan tüm verileri uzun vadeli deneyimler sonucunda işleyerek sistemlerin otomatik olarak öğrenmesini ve gelişmesini sağlıyor, makinelerin ve personellerin verimliliğini artırabiliyor, kesinti sürelerini azaltıyor, daha akıllı kararlar almanıza destek oluyoruz.