Neden Proje Yönetimi Eğitimi?

neden-proje-yonetimi-egitimi

Proje Yönetimi Eğitimi; detaylı düşünme becerilerini planlamaya aktaran ve doğru planlamaların başarılı projeler getirdiğinin farkında olan kadın profesyonellerin öncelikle tercih ettiği eğitimler arasında yer alıyor.Proje Yönetimi eğitimi, detaylı düşünme becerilerini planlamaya aktaran ve doğru planlamaların başarılı projeler getirdiğinin farkında olan kadın profesyonellerin öncelikle tercih ettiği eğitimler arasında yer alıyor.

İş fikrinizin projeye dönüştürülmesi aşamasında, projenizin kapsamını, zamanlamasını, ihtiyaç duyduğunuz kaynakları, projenin maliyetini ve risklerini detaylı olarak planlayarak projenizi “doğru” yönetebilirsiniz.  Planlama safhasını hızlıca geçerek kervan yolda düzülür anlayışı ile hareket etmek, projenin birden fazla alanda karşılaşacağı problemleri de peşinen kabullenmektir. Fikrin projeye dönüşmesinden sonraki süreçleri planlamak, kaynakların doğru ve verimli kullanılmasına olanak sağlayacak ve projenizin başarılı olma olasılığını arttıracaktır.

Proje Eğitim Merkezi (PEM)’nin Proje Yönetimi ve İş Analizi eğitimleri ile doğru planlanan, ölçülebilir ve sürdürülebilir projeler gerçekleştirmek hiç de zor değil. Kapsam, zaman, maliyet, iletişim, insan kaynakları, risk, kalite, paydaşlar gibi konuların proje süresince nasıl yönetileceği, nasıl izleneceği, hangi çalışmaların nasıl yapılacağı, hangi metodoloji ve araçların kullanılacağı gibi birçok konuyu içeren detaylı bir “proje yönetim planı” beraberinde başarıyı getiriyor.

Kurulduğundan bugüne bilgi teknolojileri, finans, sağlık, inşaat, perakende gibi farklı sektörlerden yüzlerce kuruma ve profesyonele eğitimler veren kıdemli PEM eğitmeni İlker Çetiner proje yönetimi eğitimlerinin, işimizi ve dünyamızı sürdürülebilir kılmak için gerekli olduğuna dikkat çekiyor. PEM düzenlediği eğitimlerle, şirketlerin orta ve uzun vadedeki karlılığına önemli katkılar sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir